Powszechnie uważa się, że implementacja zaawansowanych aplikacji AI jest skomplikowana i wymaga zrozumienia wielu różnych technologii. Czy można jednak zbudować zaawansowaną aplikację opartą o sztuczną inteligencj przy użyciu tylko TypeScriptu i frameworka Next.js?
W trakcie tego live'u dowiesz się, jak skorzystać z potencjału Next.js 14 do budowy aplikacji AI z użyciem OpenAI. Omówimy wyzwania związane z implementacją funkcji AI, skorzystamy z serverless, streamingu i edge functions. Pokażemy, jak proste jest tworzenie aplikacji AI dzięki Vercel AI.
DOWIESZ SIĘ:
Jak zbudować własnego inteligentnego chatbota?
Co to jest streaming HTTP i jak przydaje się przy AI?
Co to jest backpressure oraz jak leniwie ładować odpowiedzi AI i oszczędzać pieniądze?
Co to jest prompt engineering i czy prompt engineer będzie zawodem przyszłości?
Jak się mierzy "wydajność/inteligencję" LLMów?
Dlaczego warto wziąć udział w NEXT.JS MASTERS (jeśli planujesz tworzenie aplikacji AI)
Jesteśmy Senior Fullstack Developerami z pasją do dzielenia się wiedzą. Z organizowanych przez nas kursów, szkoleń i konferencji skorzystało tysiące programistów. Cieszymy się na kolejną wspólną przygodę, tym razem z Next.js 13 i Next.js 14!
Od 2011 prowadzi we Francji firmę informatyczną, która obługuje klientów korporacyjnych i instytucje rządowe.
Studiował informatykę (ze specjalizacją w sztucznej inteligencji) na Universite Paris-Sud XI w Paryżu. Pracował w laboratorium informatycznym LIMSI w Paryżu. Stypendysta Rządu Francuskiego, w ramach którego realizował projekt z dziedziny sztucznej inteligencji dt. przetwarzania informacji przestrzenno-czasowej w tekstach języka naturalnego.
Pracował w Banku Santander jako programista, projektant i architekt aplikacji Java EE, m.in. przy budowie systemu bankowości elektronicznej Centrum24.
Od 2006 w ramach hobby organizuje konferencje programistyczne. Pomysłodawca pierwszej w Polsce konferencji dotyczących języków programowania Python i Ruby o nazwie RuPy. W latach 2014-2017 organizował konferencję PolyConf, która promuje mniej znane języki programowania. Konferencje odbywały się w Polsce, w Czechach, na Węgrzech, we Francji i w Brazylii.
Autor bestsellerowej książki "TypeScript na poważnie", najpopularniejszego polskiego darmowego kursu React oraz założyciel jednego z najpopularniejszych blogów programistycznych Type of Web.
Autor aplikacji DevFAQ – największej społecznościowej bazy pytań z technicznych rozmów rekrutacyjnych (Open Source).
Redaktor biuletynu programistycznego "Polski frontend i backend newsletter".
Administrator strony Polskifrontend.pl oraz współorganizator największej sieci spotkań programistycznych w Polsce: meet.js. Organizator kilku edycji konferencji meet.js Summit z ponad 500 uczestnikami i uczestniczkami na każdej.
Doświadczony programista full-stack zorientowany na biznes.
Nie boi się żadnej technologii.
Uwielbia typy, języki funkcyjne, programowanie w parach i dzielić się pomysłami z innymi programistami.